ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ в.о.голови Білокуракинського
районного суду Луганської області
від 06 вересня 2021 р. № 10
П Р А В И Л А
пропуску осіб до приміщення Білокуракинського районного суду Луганської області та транспортних засобів на його територію
1.1. Ці Правила визначають порядок пропуску осіб до приміщення Білокуракинського районного суду Луганської області та транспортних засобів на його територію з метою забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки, підтримання громадського порядку в суді, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу.
1.2. Пропуск осіб до приміщення Білокуракинського районного суду Луганської області та транспортних засобів на його територію (далі – пропускний режим) здійснюється працівниками Служби судової охорони (далі – Служба).
Пропуск осіб до приміщення суду під час здійснення діяльності пов’язаної з державною таємницею та на його територію транспортних засобів здійснюється з урахуванням Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939.
1.3. Під час здійснення своїх повноважень щодо пропускного режиму у приміщення суду працівники Служби керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами в зазначеній сфері, а також цими Правилами.
1.4. Пропуск осіб до приміщення суду не може поєднуватися з діями, які завдають фізичних або моральних страждань особам унаслідок фізичного чи психологічного впливу або принижують їхню гідність.
1.5. На вході до приміщення суду обладнується пункт пропуску з турнікетом та ручним металодетектором, засобами відеоспостереження та зв’язку, іншими спеціальними технічними засобами, призначеними для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей.
Приміщення адміністративної будівлі має тривожну сигналізацію, виведену до приміщення працівників Служби та пристрої реєстрації несанкціонованого доступу.1.6. Службовий вхід до приміщення суду обладнується пристроями контролю доступу, які є складовими автоматичної системи контролю та управління доступом.Працівники Служби, в тому числі і за допомогою системи відеоспостереження, забезпечують охорону та підтримання громадського порядку у внутрішніх приміщеннях суду та на прилеглій до нього території.Загальна система відеоспостереження суду має поділ по зонах контролю - зовнішнього периметру території та контроль внутрішніх приміщень.Контроль за поточним станом ведеться з монітору для спостереження.
Голова суду, керівник апарату суду, а у разі їх відсутності - особи, які виконують їх обов’язки, при необхідності мають право на перегляд відеозаписів.
Відеозаписи, зняті із відеореєстраторів, можуть використовуватися як інформація, що свідчить про порушення чи недотримання правил поведінки відвідувачів суду, а також вчинення іншими особами протиправних діянь.
1.7. Внесення матеріальних цінностей, обладнання, техніки в приміщення суду, а також винесення таких цінностей за межі суду здійснюється відповідно до порядку, встановленого головою суду або керівником апарату суду.
1.8. Для речей, що заборонено проносити до приміщення суду, поруч із пунктом пропуску обладнано камери схову.
1.9. Основними завданнями пропускного режиму в суді є:
- забезпечення захисту суддів, працівників апарату суду, відвідувачів та майна суду від протиправних дій;
- забезпечення громадського порядку в приміщенні суду;
- попередження терористичних актів та умов, що сприяють їх здійсненню;
- попередження спроб несанкціонованого проходу до приміщення суду, доступу до матеріальних цінностей суду.
1.10. При вчиненні особами протиправних дій стосовно суддів, працівників апарату суду, учасників судового процесу, осіб, що перебувають у приміщенні суду, працівники Служби зобов’язані невідкладно вжити заходи, передбачені чинним законодавством та доповісти про таку ситуацію голові суду або керівнику апарату суду (а у разі їх відсутності - особам, які виконують їх обов’язки).
1.11. Контроль за здійсненням пропускного режиму покладається на начальника територіального управління (командира підрозділу охорони) Служби, що здійснюють їх охорону, а також на голову суду та на керівника апарату суду, які інформують начальника територіального управління (командира підрозділу охорони) Служби про порушення вимог цих Правил працівниками Служби.
1.12. Примірник цих Правил розміщується в приміщенні Білокуракинського районного суду Луганської області перед пунктом пропуску, на видному та доступному для відвідувачів місці.
Білокуракинського районного суду Луганської області
2.1. Пропускний режим до Білокуракинського районного суду Луганської області здійснюється в робочі дні та години згідно з установленим головою суду розпорядком роботи.
2.2. У неробочі дні та години пропуск осіб до приміщення суду забороняється, крім випадків, визначених цими Правилами.
2.3. З метою ідентифікації осіб, які прибули до суду, їх пропуск здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина для виїзду за кордон, службового посвідчення, посвідчення адвоката України, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документа, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ).
Для ідентифікації осіб, які прибули до суду, за умови наявності в суді технічних засобів, призначених для встановлення достовірності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, може бути використаний мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».
2.4. Безперешкодно, зокрема в неробочі години, вихідні, неробочі та святкові дні, до приміщень, в яких вони працюють, за пред'явленням посвідчення судді або службового посвідчення встановленого зразка пропускаються: голова суду, судді, керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду.
2.5. Судді інших судів, судді у відставці пропускаються до приміщення суду в робочі дні та години за пред’явленням відповідного посвідчення.
2.6. Судді та працівники апарату суду пропускаються до приміщення, в яких вони працюють в робочі дні та години за пред’явленням службового посвідчення.
У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні працівники суду пропускаються до відповідних приміщень згідно зі списком, затвердженим головою суду або керівником апарату суду за пред'явленням службового посвідчення.
2.7. До приміщення суду із застосуванням спеціальних технічних засобів контролю на безпеку пропускаються:
- працівники правоохоронних органів, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, працівники Служби, військовослужбовці Національної гвардії України під час виконання ними службових обов’язків –
за пред’явленням службового посвідчення;
- особи, які беруть участь у розгляді кримінальних, цивільних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення, – за списком, складеним працівниками апарату суду, або при пред’явленні судової повістки, ухвали суду та документа, що посвідчує особу. Якщо в особи відсутній документ, що посвідчує особу, працівник Служби через судового розпорядника чи секретаря судового засідання з’ясовує особу, яка прибула, і надалі виконує вказівки головуючого судді;
- інші особи, які тимчасово залучаються на період виконання робіт у приміщенні суду (зокрема в неробочий час, вихідні та святкові дні), – згідно зі списком, затвердженим головою суду або керівником апарату суду (із зазначенням конкретного періоду часу виконання робіт), після пред’явлення документа, що посвідчує особу;
- особи, які прибули на відкриті судові засідання, – за пред’явленням документа, що посвідчує особу;
- особи, які прибули для участі в засіданнях та інших заходах (наради, переговори тощо), – за списками, підписаними головою суду або керівником апарату, після пред’явлення документа, що посвідчує особу.
Якщо в особи немає документа, що посвідчує особу, працівник Служби інформує про це керівника або заступника керівника апарату суду, який повинен встановити особу та мету візиту відвідувача, а також вирішити питання щодо можливості пропуску такої особи до приміщення.
2.8. Пропуск народних депутатів України до приміщення суду здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про статус народного депутата України».
Пропуск Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до приміщення суду здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».
2.9. Адвокати пропускаються за пред’явленням документа, що посвідчує особу адвоката. Під час здійснення пропуску адвокатів забороняється проводити огляд документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. У ході візуального огляду вмісту валіз, сумок, портфелів тощо в частині можливої наявності в них заборонених для пронесення предметів працівник Служби може застосовувати освітлювальний ліхтарик, не допускаючи при цьому безпосереднього контакту з такими документами.
2.10. Допуск іноземців та осіб без громадянства, які не є учасниками судових процесів, до приміщення суду здійснюється з дотриманням вимог, встановлених Державною судовою адміністрацією України, щодо прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців.
Допуск іноземців чи осіб без громадянства у приміщення суду, які не є учасниками засідань чи інших заходів (нарад, переговорів тощо), здійснюється на підставі дозволу керівника апарату суду (а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов’язки).
2.11. Журналісти, працівники засобів масової інформації пропускаються за пред’явленням документа, що посвідчує особу працівника засобу масової інформації. Застосування ними під час судового засідання аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури здійснюється в порядку, встановленому відповідним процесуальним законодавством.
2.12. До приміщення суду з вогнепальною, газовою зброєю, пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, та іншими спеціальними засобами пропускаються працівники Служби, працівники правоохоронних органів та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, військовослужбовці Національної гвардії України під час виконання ними службових обов’язків – за пред’явленням службового посвідчення та за згодою з головою суду, керівником апарату суду чи головуючим суддею у залі суду.
Вогнепальна й холодна зброя, інші небезпечні для життя і здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, що підлягають розгляду в судовому засіданні, пропускаються до приміщення суду за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.
2.13. Бригади швидкої медичної допомоги, працівники аварійної, рятувальної, інженерно-технічної служб тощо пропускаються до приміщення суду (зокрема в неробочий час, вихідні та святкові дні) за пред’явленням службових посвідчень або документів, що посвідчують особу, у супроводі працівника апарату суду, а за їх відсутності – працівника Служби.
2.14. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники Служби пропускають до приміщення суду працівників відповідних ремонтних служб у супроводі працівника апарату суду та негайно повідомляють про це голову суду, керівника апарату суду (а у разі їх відсутності – особам, які виконують їх обов’язки).
2.15. Інформація щодо осіб, які пропускаються до приміщення суду та не є працівниками апарату суду, заноситься працівниками Служби до Журналу відвідувачів (окрім випадків пожежі, вибуху та інших надзвичайних ситуацій, що створюють загрозу життю і здоров’ю осіб, які перебувають у приміщенні суду або до відповідної інформаційної підсистеми (у разі наявності).
2.16. Порядок пропуску конвойних нарядів правоохоронних органів та осіб, які перебувають під їх охороною, а також осіб, щодо яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, визначається відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами.
2.17. У робочі дні, після закінчення робочого часу, у приміщенні суду можуть перебувати:
1) судді та працівники апарату суду;
2) працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, у разі перебування в приміщеннях осіб, яких вони охороняють;
3) конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною;
4) особи, які беруть участь у засіданнях та інших заходах (наради, переговори тощо), якщо такі заходи тривають;
5) особи, які беруть участь у судових засіданнях, що на час закінчення робочого дня не завершені;
6) медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб тощо, що прибули за викликом.
2.18. У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні до приміщення суду, у разі проведення невідкладного відкритого судового засідання, право бути присутніми мають будь-які особи, а у разі закритого судового засідання, пропускаються лише учасники судового засідання, а в разі необхідності – свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, а також конвойні наряди та особи, які перебувають під їх охороною.
2.19. Вхід та вихід до приміщення суду особами, які не є суддями чи працівниками суду, здійснюється лише через центральних вхід, обладнаний контрольно-пропускним пунктом (окрім працівників екстрених служб у разі надзвичайних ситуацій).
У разі надзвичайної ситуації (блокування центрального входу, пожежі, вибуху, повені тощо) вихід (евакуація) здійснюється через службові, запасні, аварійні виходи (входи).
3.1. В’їзд транспортних засобів на територію суду здійснюється через контрольно-пропускні пункти, обладнані технічними засобами контролю та зв’язку. Інформація щодо транспортних засобів, в’їзду (виїзду) транспортних засобів на територію (з території) суду заноситься працівниками Служби до Журналу в’їзду (виїзду) транспортних засобів (окрім випадків пожежі, вибуху та інших надзвичайних ситуацій, що створюють загрозу життю і здоров’ю осіб, які перебувають у приміщенні суду).
3.2. На територію суду пропускаються:
1) транспортні засоби конвойних нарядів правоохоронних органів, Національної гвардії України, якими доставляються обвинувачені (підсудні), засуджені після пред’явлення начальником варти службового посвідчення;
2) транспортні засоби, за допомогою яких здійснюються спеціальні заходи забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів та осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, після пред’явлення старшим наряду службового посвідчення та посвідчення старшого наряду особистої охорони встановленого зразка;
3) службові транспортні засоби суду (згідно зі списками, затвердженими головою суду або керівником апарату суду);
4) особисті транспортні засоби суддів, працівників апарату суду за списком, затвердженим головою суду або керівником апарату суду;
5) транспортні засоби інших судів, органів, установ підприємств, організацій за дозволом голови суду або керівника апарату суду після пред’явлення посвідчення судді чи документа, що посвідчує особу;
6) транспортні засоби медичних, екстрених, аварійних, технічних та ремонтних служб, які прибули за викликом, у супроводі й під контролем працівників Служби, які здійснюють пропуск осіб до приміщення суду, після пред’явлення відповідного службового посвідчення або документа, що посвідчує особу.
3.3. Вивезення сміття, будівельних відходів тощо з території суду здійснюються під наглядом працівника (-ів) Служби.
3.4. Забороняється:
- в’їзд (виїзд) транспортних засобів на територію (з території) суду під час випадки (посадки) зі спеціального (службового) автомобіля осіб, які доставлені під конвоєм правоохоронних органів чи Національної гвардії України;
- вхід (вихід) сторонніх осіб через пункти пропуску транспортних засобів на території (з території) суду.
4.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до зали судового засідання обмежується ухвалою головуючого в судовому засіданні.
4.2. Забороняється пропуск до приміщення суду осіб:
1) з явними ознаками алкогольного, наркотичного сп’яніння або психічного розладу;
2) з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, іншими спеціальними засобами активної оборони, крім осіб, визначених у пункті 2.12 розділу 2 цих Правил;
3) з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;
4) з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам;
5) з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;
6) з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів та Національної гвардії України зі службовими собаками);
7) з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (понад 600х400х200 мм);
8) з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;
9) іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, що можуть бути використанні для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників суду, органів, установ системи правосуддя, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби.
4.3. Особи, які прибули до приміщення суду, на час відвідування суду можуть залишити речі та предмети, з якими заборонено пропуск до приміщення суду, у спеціальних індивідуальних камерах схову, обладнаних поряд із пунктом пропуску, окрім речей і предметів, визначених підпунктами 5 – 7 пункту 4.2 розділу 4 цих Правил.
4.4. Тимчасово, у разі запровадження Кабінетом Міністрів України карантину, з урахуванням установленого в населеному пункті, де розміщується суд, відповідного рівня епідемічної небезпеки, за рішенням голови суду може бути обмежено пропуск до приміщення суду осіб:
1) з ознаками респіраторних захворювань та підвищеною температурою;
2) без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски;
3) які не є учасниками судових засідань.
В.о. керівника апарату суду Віта ЧОРНУХА
Заступник начальника ТУ (зі служби)
ССО у Луганській області полковник ССО Сергій КРИВЕНКО